Teslim Alınmayan Kargo Ne Olur?

Sitemizden siparişinizi verip ödeme yaptığınızda siparişiniz işleme alınır. Kolisi hazırlanan siparişiniz kargo firmasına teslim edilir ve size sistem tarafından otomatik olarak Kargo Takip No gönderilir.

Kargo herhangi bir sebeple dağıtım imkânı bulamazsa, alıcıya haber kâğıdı bırakır. Bazı durumlarda haber kağıdı alıcıya ulaşamayabilir.

Sizden ricamız takip no gönderdiğimiz siparişlerinizi takip ederek 2 gün içinde size ulaşmaz ise kargo firmasından sorgulamanız.

Teslimat adresinin en yakınında bulunan kargo şirketinin merkez, acente veya şubelerinde üç gün boyunca bekletilir.  Bu süre zarfında alıcı tarafından bizzat şubeye gelinerek teslim alınmalıdır. Eğer bu süre dolmasına rağmen, alıcı hâlâ kargoyu teslim almazsa gönderen kişiye iade edilir.

Bize iade olan ve alıcı tarafından alınmayan siparişlerin gidiş ve geliş kargo ücreti alıcıya yansıtılır.

İsterseniz gönderi, sizin belirteceğiniz başka bir kişiye de teslim edilebilir. Üç gün içinde teslim alınmayan kargolar iade edilir.

Sipariş verdiğiniz ürünü kargodan almazsanız icra takibi başlatılmaz, dava açılmaz. Sizi bu şekilde korkutmaya çalışanlar varsa itibar etmemelisiniz. Cayma hakkı kanunlar tarafından tanınmış olup, kargoyu teslim almamak icra takibi için geçerli bir sebep kabul edilmez.


Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
Kategoriler
BLOG YAZILARIMIZ 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tasarımları Anneler Günü Hediye Fikirleri Cadılar Bayramı Konsepti Doğum Günü Konsepti ve Hediyesi Fikirleri Hayvanlı Tasarım Fikirleri Kadınlar Günü Hediye Fikirleri Kına & Nişan & Düğün & Nikah Hediyesi veya Konsepti Fikirleri Mesleklere Özel Hediye Fikirleri Mevlit & Sünnet Konsept ve Hediye Fikirleri Öğretmenler Günü Hediye Fikirleri Ramazana Özel Sevgililer Günü Hediye Fikirleri Yeni Doğan Hediyelik Tasarım Fikirleri Yeni Yıl & Yılbaşı Tasarımları ve Hediye Fikirleri Ahşap Kutular veya Ürünler Asetat Kutular Bölmeli Kutular Cam Ürünler Karton Kutular ve Karton Külahlar Karton Kutu Kapağı Asetat Kutular Pleksi Ayna ve Ahşap Lazer Kesim Modeller Pleksi Kutular, Mika Kutular veya Şeffaf Kutular Poşetler ve Çantalar Metal Kutular veya Teneke Kutular Tabanlıklar veya Altlıklar Beze veya Mereng Kutuları, Poşetleri ve Malzemeleri Butik Pasta veya Cookie Cake Tasarımları, Kutuları ve Malzemeleri Cupcake Kutuları ve Malzemeleri Cupcake Sargıları & Wrapper & Kağıtları Çikolata, Lokum, Draje Kutuları, Poşetleri ve Malzemeleri Harf ve Rakam Kutular Kurabiye Kutuları, Poşetleri ve Malzemeleri Lezzetli Tatlar için Kutu Tasarım Fikirleri Magnum Kek, Ekler ve Cakepops Kutuları ve Malzemeleri Makaron Kutuları ve Malzemeleri
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.